Mana drošība

Drošas pilsētvides plānošana

Drošas pilsētvides plānošana
30. marts, 2020

Ikvienam pilsētas un tās apkaimes iedzīvotājam vai kāda konkrēta vides objekta lietotājam ir svarīgi ne tikai justies droši, bet arī būt drošam, ka ar viņu pašu vai viņa mantu nekas slikts nenotiks. Savukārt pilsētvide un fiziskā infrastruktūra šo drošību paaugstina vai, gluži pretēji, ietekmē negatīvi.

Tādēļ Valsts policija ir sagatavojusi rokasgrāmatu speciālistiem, kuri ikdienā atbild par pilsētplānošanu un īsteno dažādus teritorijas attīstības projektus. Lai veicinātu labāku izpratni par drošu pilsētvidi, šajā rokasgrāmatā koncentrētā veidā raksturoti tie kritēriji, kuri būtiski ietekmē ikviena drošību. Tas, savukārt, ļaus šos kritērijus ņemt vērā, domājot par teritorijas funkcionālo zonējumu un tā praktisko funkcionēšanu dzīvē vai attīstot kādu konkrētu infrastruktūras objeku.

Rokasgrāmatā nav aprakstīti pilnīgi visi drošības kritēriji, tajā ir iekļauti svarīgākie – tie, kuri ir pamatā drošai dzīves videi.

Rokasgrāmatā ir četras sadaļas. Pirmajā sadaļā „Vide un drošība” īsi raksturots drošības jēdziens, lai varētu labāk izprast, kas veido drošību. Otrajā sadaļā „Drošības aspekti teritorijas plānojumā” ir sniegts ieskats par teritorijas funkcionēšanas aspektiem, kuri būtiski ietekmē drošību konkrētajā teritorijā. Trešajā sadaļā „Drošas vides kritēriji” ir aplūkoti galvenie drošas pilsētvides kritēriji. Ceturtajā sadaļā sniegta informācija par pilsētvides drošības izvērtējumu un tā nozīmību.

Dalīties sociālajos tīklos:

Līdzīgs saturs

Valsts Policija
magnifiercrossmenucross-circle