Mana drošība

Drošas pilsētvides plānošana, teritoriju un objektu izveide

Drošas pilsētvides plānošana
2. oktobris, 2020

Daudzdzīvokļu ēkas (rindu mājas, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamie nami) var būt gan drošas, gan pievilcīgas dzīvesvietas. To galvenā priekšrocība ir regulārā cilvēku plūsma, un tas var sniegt pozitīvu ieguldījumu kopējā apkārtnes drošībā, ja ēkas ir izveidotas atbilstoši drošības prasībām.

Daudzdzīvokļu ēku rajonu ir nepieciešams veidot tā, lai apkārtējās ārtelpas spēj pozitīvi ietekmēt kopējo drošību. Tāpēc ir būtiski ņemt vērā materiālā minētos ieteikumus. Tiesībsargājošo iestāžu pieredze liecina, ka nepareizi izveidoti objekti spēj radīt būtiskus riskus apkārtnes iedzīvotāju drošībai un ilgtermiņā ietekmēt arī paša objekta vai rajona pievilcību iedzīvotāju acīs un pat to tirgus vērtību.

Valsts policijas dati liecina, ka lielākā daļa zādzību no dzīvokļiem, kā arī no transportlīdzekļiem notiek tieši lielajos mikrorajonos. Daudzstāvu dzīvojamās ēkas rada lielus izaicinājumus drošībai. Tomēr, apzinoties daudzstāvu apbūves drošības riskus un ņemot tos vērā jau objekta un teritorijas plānošanas stadijā, daudzstāvu apbūve var kļūt par drošu dzīves vidi.

Materiālā minēti vairāki drošības ieteikumi, kurus vajadzētu ņemt vērā, attīstot daudzdzīvokļu ēkas. Minētos ieteikumus būtu nepieciešams iespēju robežās ievērot, arī veicot jau esošo infrastruktūru renovāciju un teritorijas labiekārtošanu.

Dalīties sociālajos tīklos:

Līdzīgs saturs

Valsts Policija
magnifiercrossmenucross-circle