Mana drošība

Šī brošūra ir sagatavota ar mērķi informēt lauksaimniekus par īpašuma drošību. Visbiežāk lauksaimnieki var saskarties ar zādzībām un to mēģinājumiem, kā arī dažādām krāpšanām. Lai Jūs varētu pasargāt savu īpašumu, ir nepieciešams ievērot virkni drošības nosacījumu, kas ir apkopoti šajā brošūrā.
Brošūrā ir pieejama informācija par to, kā iekārtot un uzturēt savu īpašumu, pirkšanas un pārdošanas ieteikumi, kontrolsaraksts, lai pārbaudītu sava īpašuma vājās vietas, kuras būtu nepieciešams uzlabot, kā arī aprakstīta rīcība ārkārtas situācijās.

Drošību veido vairāku faktoru savstarpēja mijiedarbība. Ja Tavā īpašumā ir ņemts vērā viens faktors, bet kāds cits ir atstāts bez ievērības, tas var radīt riskus saimniecības drošībai. Šajā materiālā atradīsi ieteikumus, kas palīdzēs izvērtēt, kādiem drošības aspektiem būtu jāpievērš uzmanība. Svarīgi apzināties – neviena drošības sistēma nespēj garantēt pilnīgu drošību. Tomēr, ievērojot materiālā minētos drošības principus, ir iespējams uzlabot drošību Jūsu lauku saimniecībā.

Uzturi drošību savā teritorijā! Saimniecībā esošās ēkas aprīko ar drošām durvīm un slēdzenēm! Aprīko ēkas ar signalizāciju! Regulāri uzraugi nojumes, šķūnīšus, noliktavas u.c. ēkas! Labākai uzraudzībai uzstādi videonovērošanu! Vienmēr aizslēdz ēku un tehnikas durvis! Nodrošini teritorijā pietiekamu ārējo apgaismojumu! Padomā par suņa iegādi! Tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem drošības paaugstināšanai. Kokus, krūmus un citus objektus saimniecībā izvieto tā, lai tie neļautu zaglim slēpties!
Uzturi labas attiecības ar kaimiņiem! Uzzini tuvāko kaimiņu tālruņa numurus! Vajadzīas gaījumā cits citu informējiet un brīdiniet par aizdomīgām personām un transporta līdzekļiem! Iesaisties apkaimes lauksaimnieku informācijas apmaiņas grupā vai, ja tādas nav, izveido to (piemēram, whatsapp vai facebook)!
Pasargā savu lauksaimniecības tehniku! Neatstāj lauksaimniecības tehnikā vērtīgas mantas, tai skaitā GPS navigāciju! Vienmēr aizslēdz durvis un aizver logus! Uzstādi imobilaizeru, papildu GPS meklēšanas ierīces vai radio signālu slēptā vietā (arī piekabināmajai tehnikai)! Ja tehnika netiek lietota, atstāj to drošā novietnē. Pārliecinies, ka palīgtelpām, kurās tehnika ir novietota: ir laba slēdzene un tā vienmēr ir aizslēgta; apkārtnē ir izvietots apgaismojums ar kustību sensoriem. Ja traktortehnika ilgstoši jāatstāj ārā, pārliecinies, lai tā nebūtu redzama no ceļa. Piemēram, aiz koka vai pakalna. Bet tajā pašā laikā tehnikai jābūt redzamai no mājas. Lauksaimniecības tehniku var novietot tuvu citu citai, lai to būtu grūtāk nozagt. Bloķē mazo tehniku ar lielo.
Neļauj zaglim paņemt GPS navigācijas sistēmu! Zagļi ir īpaši iecienījuši GPS antenas un vadības blokus – tie ir viegli demontējami un maksā ļoti daudz. Beidzot darbu, GPS antenas un vadības blokus noņem un uzglabā mājās!
Padomā par degvielas un augu aizsardzības līdzekļu drošību! Beidzot darbu, novieto tehniku drošā un aizsargājamā novietnē! Aprīko tehniku ar sistēmām, kas pasargā no degvielas zādzībām! Augu aizsardzības līdzekļi un degvielas cisternas neatstāj brīvi pieejamā vietā (it īpaši, ja tā redzama no ceļa)! Nodrošini cisternu uzglabāšanu slēgtā un apsargājamā teritorijā!
Pārdodot īpašumu, esi uzmanīgs, jo pastāv risks kļūt gan par krāpšanas, gan arī zādzības upuri. Riska pazīmes: Lūgums pārskaitīt naudu pircējam, lai atrisinātu kādas problēmas, kas saistītas ar darījuma veikšanu. Pircējs lūdz norādīt personisku informāciju, kas darījuma veikšanai nav nepieciešama. Piedāvājums ir pārāk labs, lai būtu patiesība. Ievēro piesardzību! Nenorādi adresi, kurā prece pastāvīgi tiek uzglabāta. Pārliecinies, vai pircējs patiešām ir tas, par ko uzdodas. Pirms preces atdošanas pārliecinies par samaksas veikšanu.
Nekļūsti par krāpšanas upuri – pērc neriskējot! Uzmanīgi izvērtē sludinājumu! Pārliecinies, ka e-pasta adresē un firmas nosaukumā nav kļūdu un pārstāvis patiešām ir no šīs firmas. Priekšroku dod zināmiem pārdevējiem – pēc reputācijas vai iepriekšējas pieredzes. Veic izpēti internetā, vai par šo pārdevēju nav sliktu atsauksmju. Uzmanies no piedāvājumiem, kas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība. It īpaši, ja šāds piedāvājums ir no privātpersonas. Veic darījumu piesardzīgi! Nepērc preci, ja neesi to redzējis klātienē. Neveic avansa maksājumu, ja neesi pārliecināts, vai prece eksistē, atrodas darījuma partnera īpašumā un var tikt pārdota. Nenorādi adresi, kur preci uzglabāsi.
magnifiercrossmenucross-circle