Mana drošība

Video tapis sadarbībā ar Balta drošības akadēmiju: www.balta.lv/lv/drosibasakademija

  1. Logi un durvis ir potenciālā zagļa ieeja Tavā mājā. Atceries, ka VISAS durvis, logus, balkonus ir jāaizver, pat aizejot uz īsu bridi. Tāpat durvis jāaizslēdz, kad dodies gulēt. Balkons ir tieši tāda pati ieeja, kas ir jāsargā.
  2. Vērtīgās lietas glabā drošā vietā. Dažās telpās atstāj vaļā aizkarus, lai kaimiņi varētu pamanīt, ja ir nepatikšanas, tomēr neglabā vērtīgas lietas tur, kur tās ir saskatāmas no ārpuses. Uzturi vērtīgo lietu reģistru, kurā piefiksē mantu aprakstu un numuru, ja tāds ir.
  3. Aizslēdz durvis un ieslēdz signalizāciju ari pa nakti, jo zādzība var notikt naktī, kad Tu guli. Neatstāj svarīgas mantas priekštelpā.
  4. Pievērs uzmanību, ja kāds Tevi novēro – sveša persona ilgstoši uzturas teritorijā un vēro apkārtni, nepazīstama automašīna ilgstoši stāv un persona sēž iekšā un vēro vai mašīna lēni ripo pa apkārtni. Ja pamani ko aizdomīgu, ziņo par to policijai.
  5. Zādzība visbiežāk notiek 15 līdz 30 minūšu laikā. Tas nozīmē, ka Tev ir maksimāli jāapgrūtina zaglim piekļuvi Tavam īpašumam un pareizi jāglabā mantas. Tu nevari pilnībā novērst riskus, tomēr Tu vari tos maksimāli mazināt, parūpējoties par sava mājokļa drošību. Uzstādi labas durvis un slēdzenes, ierīko signalizāciju vai nopērc suni. Jo grūtāk būs iekļūt Tavā mājoklī, jo mazāka vēlme būs zaglim mēģināt to darīt.
  6. Ja ielauzties Tavā mājoklī ir grūti, ilgi un riskanti, kā ari nav garantijas par ieguvumu, tad Tu zaglim būsi mazāk pievilcīgs mērķis.

Valsts policija ir izveidojusi šo informatīvo materiālu, lai pēc iespējas detalizētāk pastāstītu Tev par drošības riskiem, kas saistīti ar Tavu mājokli. Izlasot šo materiālu, Tu sapratīsi, kādi riski apdraud Tavu īpašumu un ko Tu vari darīt, lai sevi no šiem riskiem pasargātu. Šeit Tu varēsi atrast noderīgu informāciju gan par privātmājām, gan dzīvokļiem.

magnifiercrossmenucross-circle